Zeytinyağı ile Sağlıklı ve Doğal Cilt Bakımı

Cilt bakımı, özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Kadınların yüzündeki kırışıklıklar, siyah noktalar, ölü deriler, sivilceler ve göz altı morlukları gibi problemleri fazlasıyla rahatsız edici olabilmektedir. Bu doğrultuda kişiler ciltlerindeki bu çeşitli problemleri çözmek adına farklı yöntemlere başvurabilmektedir. Bu yöntemler hem kimyasal ürünler hem de bitkisel doğal ürünler olabilmektedir.

Kimyasal ürünler pek çok farklı çeşitli üretilebilir ve kişilere kesin çözümü sunmayabilir. Ayrıca oldukça pahalı olan bu ürünlerin insan cildine farklı yan etkileri de olabilmektedir. Dolayısıyla cilt problemlerini kimyasal ürünlerden ziyade bitkisel yöntemler ile çözmek çok daha iyi olacaktır.

Cilt problemlerinin çözümünde kullanılan bitkisel yöntemlerden biri ise zeytinyağıdır. Peki hem yüzde hem de tüm vücutta kullanılabilen zeytinyağı hangi cilt problemlerine çözüm olmaktadır?

Cildi Temizler

Zeytinyağının cilde sağladığı en temel fayda cildi temizlemesidir. Yarım çay bardağı zeytinyağının içerisine çeyrek çay bardağı sirke ya da su karıştırarak oldukça etkili bir tonik oluşturabilirsiniz. Bu toniği gün sonunda cildinize uygulayarak cildinizi temizlerken dinlendirebilirsiniz. Ayrıca cilt temizliği için beyaz zeytinyağlı sabunda oldukça etkilidir.

Makyajını Temizler

Kadınlar yüzlerindeki makyajı temizleyebilmek için çeşitli kimyasal ürünlere başvururlar. Oysaki yüz en hassas ve reaktif deriye sahiptir ve kimyasal ürünlerin uygulanmaması gerekir. Bu nedenle makyajınızı temizlemek için zeytinyağını kullanarak cildinizi yıpratmadan makyajdan kurtulabilirsiniz.

Gece Kremi Olarak Zeytinyağı

Gece yatmadan önce yüzüne hafif dokunuşlar ile uygulayacağınız zeytinyağı siz uyurken cildinizin beslenmesini sağlar. Ancak gece yatmadan sürdüğünüz zeytinyağını sabah uyandığınız mutlaka yıkamalısınız.

Göz Altı Morluklarına Zeytinyağı

Göz altı morlukları pek çok kadının korkulu rüyası. Yatmadan önce göz çevrenize buzdolabında soğutulan zeytinyağını sürün. Sabah uyandığınız göz altınızdaki şişliklerin azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Dudaklarınızı Zeytinyağı ile Fırçalayın

Dudakları ölü derinin en çok bulunduğu yerlerden bir tanesidir. Dudaklarınızı zeytinyağı ile fırçalayarak ölü derilerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Güneşlenirken Zeytinyağı

Zeytinyağını hem güneşlenirken hem de güneşlendikten sonra cildinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Güneş kremi yerine kullanacağınız zeytinyağı cildinizin kolaylıkla bronzlaşmasını sağlar. Güneşlendikten sonra süreceğiniz zeytinyağı ise cildinizi nemlendirmenize yardımcı olur.

Menü
Close

Sepetim

Merhaba!

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Hesabınız var mı?

Kategoriler