Zeytinyağı İçilir mi?

Zeytinyağı, elbette ki sabah içilen filtre kahvenin yerini tutamaz. Ancak bir bardak kahveden önce içilecek yarım çay bardağı zeytinyağının, vücudunuza ve hayatınıza neler katacağını öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evet ise yazının devamına buyurun.

Zeytinyağı Değil, Meyve Suyu!

Zeytinyağı teorik olarak zeytinin meyve suyudur. Duruma böyle baktığımızda her sabah güne zeytinyağı ile başlama fikri çok da anormal gelmiyor doğrusu.

Zeytinyağı Hastalıklardan Korur

Günümüzde birçok hastalığın temelinde yatan sebebin, yeme alışkanlıkları olduğu görüşü hakim olmaya başladı. Günlük rutininizde yapacağınız küçük bir değişiklik sizi hastalıklardan koruyabilir. Zeytinyağı; fenolik bileşikler, antioksidanlardan oleuropein ve hidroksitirosol, A, C, E ve K vitaminleri, kalsiyum, fosfor, potasyum, kükürt, magnezyum, demir, bakır gibi mineraller içermesi sebebiyle: “Kalp – Damar Tıkanıkları, Kolon Kanseri, Yüksek Kolesterol, Yüksek Tansiyon” gibi hastalıklarını önlemek için özellikle tavsiye edilir.

DİKKAT! Burada önemli olan işin dozunu kaçırıp, bardak bardak zeytinyağı içmemek. Ne demişler her şeyin fazlası zarardır. E tabi bir de doktorunuza danışmadan kendi doktorunuz olmamanızı tavsiye ederiz.

Zeytinyağı Güzel Yaşlanmanızı Sağlar

Sabahları içilen zeytinyağı insanı, tıpkı bir zeytin ağacı gibi köklü ve diri tutar. Zeytinyağında bulunan az miktarda linoleik asit, prostaglandin denilen insan hücrelerinde bulunan ve vücudun kendini yenilenmesinde önemli yeri olan bu maddenin üretimini sağlar.

Zeytinyağı içmek konusunda en önemli detay kaliteli bir zeytinyağını hayatınıza katmak. Çünkü ancak iyi ellerde, özenerek üretilmiş bir zeytinyağı hayatınızı değiştirebilir. Türkiye’nin en kaliteli zeytinyağı markaları ile tanışmak için ödüllü zeytinyağı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Menü
Close

Sepetim

Merhaba!

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Hesabınız var mı?

Kategoriler