Yüz Bakımı için Zeytinyağı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Yüz bakımı için zeytinyağı kullanımı oldukça kritik öneme sahiptir. Zeytinyağının doğal ve iyileştirici özelliği oldukça hassas olan insan cildine iyi geldiğinden pek çok kadın cilt bakımında zeytinyağını tercih eder. Kullanım şekli bakımından oldukça farklı yöntemlerin görüldüğü zeytinyağı ile yüz bakımı alışkanlıklar ve şartlar gereği farklılaşabilir. Kadınların yüz bakımlarını yaparken kullandıkları zeytinyağında şu yöntemleri sıralamak mümkündür;

Cilt Temizlemede Zeytinyağı

Cilt temizleme için kullanılacak zeytinyağı yönteminde işlem oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Avuca dökülen yarım bardak zeytinyağına parmağınızı bandırarak yüzünüzde ovma hareketleri yaparak temizleme yapabilirsiniz. Bu yöntemle cildinizde bir ferahlama hissedebilirsiniz.

Makyaj Temizlemede Zeytinyağı

Makyaj malzemeleri ciltten temizlenmediğinde uzun vadede cilde hasar verebilir. Bu nedenle pamuk ve zeytinyağı yardımı ile cildinizdeki makyajı temizlerken aynı zamanda cildinizde bir ferahlamayı da sağlayabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Çözüm Zeytinyağı

Doğal zeytinyağının cildi yenileyici ve gençleştirici özelliği vardır. Gözeneklerin açılmasına katkısı da olan zeytinyağını cildinize sürerek kırışıklıkları ve yaşlanmadan dolayı ortaya çıkan sonuçları silebilirsiniz. Üstelik bu yöntem ciltteki mikropların da vücuttan uzaklaştırılmasına yardım eder.

Nemlendirici Özelliği ile Zeytinyağı

Kuru ciltlerin nemlendirilmesinde oldukça etkili bir ürün olan zeytinyağı ile etkin bir duruluk sağlayabilirsiniz. Ayrıca nemlenen cildiniz daha sağlıklı görünür.

Makyaj Malzemesi mi Doğal Zeytinyağı mı?

Makyaj malzemeleri özellikle kadınlar tarafından en sık kullanılan ürünler arasındadır. Ciltle doğrudan temas etmesi ve cilde olumsuz etkide bulunması sebebiyle söz konusu ürünler kimileri tarafından tercih edilmez. Tam da bu noktada doğal ürünlere olan ihtiyaç artar.
Zeytinyağı cilt temizliği ve bakımı sırasında kullanılabilecek en doğru ürünlerden bir tanesidir.

Makyaj malzemelerine nazaran negatif etki yaratacak bir unsur içermeyen zeytinyağı temizlik özelliğinin yanında cildi gençleştirici özelliği ile ön plana çıkar. Gözeneklerde biriken pisliklerin ve siyah noktaların giderilmesine katkı sağlayan zeytinyağı kırışıklıkları da giderir. Tüm özellikleri değerlendirildiğinde oldukça sağlıklı olan bu ürünü siz de kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ile gençleşmek ve cildinizi korumak çok kolay!

Menü
Close

Sepetim

Merhaba!

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Hesabınız var mı?

Kategoriler